Öner Döşer 29 Mayis-4 Haziran Haftaya Bakiş

29 Mayıs haftası DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAR!


Bu haftanın en önemli gezegen konumlarından biri Mars-Satürn arasındaki karşıtlık olacak hiç kuşkusuz. Mars ve Satürn geleneksel astroloji türünün kötücülleri olarak bilinirler. Aslında gezegenler kötücül değildir tabii ki. Ama onların temsil ettikleri, sembolize ettikleri kavramlar bizler açısından iyicil veya kötücül olarak tanımlanır. Mars mücadele gerektiren, zorlu işler, savaşkan enerjileri, kavgaları, hak aramayı, rekabeti temsil eder. Satürn kısıtlanmayı, engelleri, geciktiren faktörleri, sabır gerektiren durumları, ağır sorumlulukları ve çok çalışmak karşılığında başarıyı sembolize eder. Biz insanlar bu durumlardan pek hoşlanmayız. Her şeyin rahat ve engelsiz biçimde akmasını, kolay ilerlemeyi, zorlanmadan elde etmeyi bekleriz. İşte bu yüzden Mars ve Satürn’ün sembolize ettiği kavramları kötücül olarak nitelendiririz.

Harekete geçmek için uygun zamanlar hangileri?


Haftanın diğer günlerine nazaran daha rahat ilerleme ve sonuca ulaşma fırsatı bulacağımız Salı, Çarşamba ve Cumartesi günlerini değerlendirebiliriz. Özel ilişkiler açısından Perşembe günkü gezegen açıları da destekleyici bir atmosferde olacağımızı gösteriyor.

Salı ve Çarşamba günleri etkili olacak Mars-Uranüs altmışlığı yeni, farklı, değişik iş ve projeleri ortaya koymak, girişim yapmak açısından değerlendirilebilir. Astrolojiyle ilişkili konuları, teknoloji, internet, televizyonculuk, havacılık gibi alanları da buna dahil edebiliriz.

Çarşamba günü maksimumda etkili olacak Merkür-Plüton üçgeni, yapacağımız iş ve girişimlerde başkalarını ikna etme, yönlendirme, bilgilendirme becerimizi ortaya çıkarmamız açısından uygun bir atmosferde olacağımızı gösteriyor.


Perşembe günü boyunca maksimumda etkili olacak Venüs-Satürn üçgeni aşk ve ilişkiler açısından daha dengeli, sağlam bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Giyim kuşam alışverişleri, estetik ve bakımla ilgili konular, dekorasyon, güzelleştirme ve düzenleme ile ilgili konularda harekete geçebiliriz.

Sakarlıklara, kazalara dikkat!


Haftanın ikinci yarısında aktif olacak, ama özellikle Cuma günü maksimumda etkin olacak Mars-Kiron karesi sakarlıklara, kazalara, düşmelere, yaralanmalara, kırgınlıklara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Acelecilikten, tehlikeli ve riskli işlerden, süratli ve dikkatsiz araba kullanmaktan kaçınmamızda fayda var. Mekanikle ilgili arızalar, iş kazalarına açık bir gündeyiz, farkında olalım!

Fırsatları yakalamak


En iyicil ve destekleyici açılardan biri olarak nitelendirebileceğimiz Güneş-Jüpiter üçgeni hafta sonunda şans ve fırsatlara açık olacağımızı gösteriyor. Cumartesi günü maksimumda etkili olacak bu uyumlu açı hafta ortasından itibaren etkisini gösterecek. Hukuki, eğitimle ve yayıncılıkla ilgili, yabancılarla veya seyahatlerle ilgili, finansla ilgili konularda harekete geçmek için Cuma ve Cumartesi günlerini kullanabiliriz.

İlişkilerde beklenmedik gelişmeler


Haftanın ikinci yarısında aktif olacak ve Cumartesi sabahı kesinleşecek Venüs-Uranüs kavuşumu, ilişkilerimizde beklenmedik yön değişikliklerine açık bir hafta sonunda olacağımızı gösteriyor. Birden karşımıza çıkan durumlar, sürprizler, özgürleşmeler bu hafta sonuna damga vuracağa benzer. İlişkiler açısından sağlam ve kalıcı adımlar atma arzusunda isek, biraz daha beklememiz gerekecek. Venüs Boğa burcuna geçinceye kadar (6 Haziran).

Hayal kırıklığı ve yanılgı riski


Özellikle erkeklerle veya otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkilerde hayal kırıklığı ya da üzüntü riski taşıyan Güneş-Neptün karesi Pazar günü boyunca maksimumda etkili olacak. Geleceğe yönelik hayati kararlar açısından uygun bir günde olmayabiliriz, zira bu açı yanılgı riskini de beraberinde getirir. Öte yandan, hayal gücü, ruhsallık, maneviyat gerektiren işlerde gelişim gösterme ve başarı şansını arttırır.

Astrolog Öner Döşer 29 Mayıs - 4 Haziran 2017 Haftaya Bakış


Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda zirvede hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah erken saatlerde aşırı duygusallık ve hassasiyet yüzünden ilişkilerde gereğinden fazla tepki verebiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde ailevi konularda ya da ev ve yerleşimle ilgili konularda bazı beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına günün ikinci yarısını, özellikle Ay’ın Aslan burcuna geçiş yapacağı 15:11 sonrasını kullanabiliriz. İşleri kendi haline bırakmak yerine, yönetmek ve yönlendirmek gerekecek. İnisiyatif almamız, kendimize güvenmemiz ve sağlam durmamız gereken bir gündeyiz! Gün boyunca etkili olacak Mars-Satürn karşıtlığı, amaçlarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda gösterdiğimiz çabaların bloke edilmesi, engellenmesi, geciktirilmesi riskinin olduğunu gösteriyor. Sert ve stresli açıların etkili olduğu bugünde riskli ve tehlikeli ortamlardan ve kişilerden uzak durmamızda, ilişkilerimizi zedelememek adına, olayların üzerine gitmekten kaçınmamızda, sakin ve esnek olmamızda fayda var!

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme becerimiz ve kendimize güvenimiz sayesinde girişeceğimiz işlerin üstesinden gelebileceğimiz bir gündeyiz. Bizi için önem taşıyan işlere girişmek, etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek açısından Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerini kullanabiliriz. Kadın erkek ilişkileri ve ebeveynlerle ilişkiler, iş ilişkileri ve toplantılar için de kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında finansal, hukuksal, eğitsel, seyahatlerle ve yabancılarla ilgili işlerimizi halledebiliriz. Etkili mercideki kimselerden destek alabiliriz. Şans ve fırsatlara, kazanımlara açık bir zaman dilimindeyiz! Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte, karşımızdakileri projelerimize ikna etmekte zorlanabiliriz. Yine de fikirlerin çok yoğun olacağı, zihinsel anlamda aktif bir akşamdayız. Düşündüklerimizi bir kağıda dökmemiz isabetli olabilir, aklımıza gelenler daha sonra yapacağımız işler açısından fayda yaratabilir.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde gerek özel, gerekse iş ilişkileri açısından şanslı bir zaman diliminde olacağız. İş bakımından şansımız Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerine doğru daha da artıyor. Sağlam ve kalıcı projelere girişim yapmak, yeni adımlar atmak açısından Ay-Uranüs üçgeninin kesinleştiği 13:50 sonrasına kalmasak iyi ederiz, zira başka temel açısı kalmayan Ay bu saat itibariyle boşluğa giriyor ve saat 19.15’e kadarki süreçte Aslan burcundaki ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. Yani girişeceğimiz işlerde olayları ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Ya da giriştiğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Sabah öğle saatleri arasında maksimumda etkili olacak Mars-Uranüs altmışlığı, yeni ve farklı projelere girişmek açısından güzel bir günde olduğumuzu gösteriyor. Öğle saatlerine doğru etkisi artacak Merkür-Plüton üçgeni, karşımızdaki kişileri girişeceğimiz projelere ikna etme ve kendimizi etkili ifade edebilme şansımızı arttırıyor. İş ve girişimlerimiz açısından 13:50 öncesi saatleri kullanabilirsek başarı şansımızı hayli yükseltmiş oluruz. Ay’ın Başak burcunda ilerlediği gece saatlerinde detaylarla fazlaca uğraşmamız gerekebilir.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Titizliğimizin ve detayları iyi yakalayabilme yeteneğimizin tavan yapacağı bir gündeyiz. Ay-Güneş karesinin gergin ve zorlu etkilerini öğleden öncesinden itibaren güçlü bir şekilde hissedeceğiz. Kadın erkek ilişkileri, aile ilişkileri, iş ilişkileri açısından saat 15:42’ye kadarki süreç zorlu olacağa benzer. Venüs-Satürn üçgeninin destekleyici etkilerini aldığımız öğle sonrasındaki saatlerden akşam saatlerine kadarki süreçte destek bulabilir, daha kolay ilerleyebiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise daha ziyade yanılma, hayal kırıklığı yaşama, kararsızlık gibi enerjiler aktif olacak.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi yapmamız, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde aktifleşen Ay-Plüton üçgeni ve ardından etkinleşen Ay-Merkür üçgeni, sözlerimizle ve yazdıklarımızla başkaları üzerinde güçlü etki yaratabileceğimizi gösteriyor. Önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı, toplantılarımızı öğle öncesindeki saatlere denk getirebilirsek isabet ederiz. Ticari konularda, finansal konularda, seyahatlerle veya eğitimle ilgili konularda girişimler yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Öğle saatleri sonrasında, özellikle de akşam saatlerinde itibaren ise Ay-Satürn karesinin gergin, bloke edici, engelleyici enerjisi devreye giriyor, farkında olalım! Sözlerimize dikkat etmemizde, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamızda fayda var. Gereksiz yere kalp kırmayalım! Hesaplaşmak istediğimiz konular varsa, bunları daha iyi bir lisanla ifade edebilir, kırgınlık yaratmadan hesabımızı görebiliriz. Bu açının ardından Ay’ın Mars ile kare açıya ilerliyor olması, gergin, mücadeleli, agresif ve sert etkilere açık bir gecede olduğumuzu gösteriyor. Farkında olursak yangına körükle gitmeyiz, zorlu etkileri yumuşatabilir, atlatabiliriz. Gün boyunca etkili olan Mars-Kiron karesi yaralayıcı, sakarlıklara ve kazalara açık bir atmosferde olacağımızı da gösteriyor. Acelecilikten kaçınabiliriz.

Cumartesi gününe geçişte henüz Başak burcunda ilerleyen Ay, gece 00:48’de Mars ile kare açısını tamamladıktan sonra boşluğa giriyor. Gece yarısını takip eden gergin zamanların ardından, saat 03:03’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Biraz olsun rahatlıyoruz! Ay’ın gün boyunca aktif temel açıları yok. Gün boyunca etkili olan Venüs-Uranüs kavuşumu, aşk ve ilişkilerde sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olduğumuzu gösterirken, acelecilik ve gereğinden fazla egosantrik ve tek taraflı düşünmek ya da düşünmeden hareket etmek yüzünden kırgınlık riskini de arttırıyor. Gün boyunca etkili olan Güneş-Jüpiter üçgeni, her türlü iş ve girişim açısından destekleyici bir atmosfer oluşturuyor. İş ve organizasyonlar açısından, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler ve alışverişler açısından isabetli bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Özellikle de yabancılarla ilişkiler, başka kültürden insanlarla alışverişler, eğitim ve yayıncılık alanında girişilecek işler açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İkili ilişkilerin dikkat çekici bir derecede yoğunlaşacağı bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter-Güneş üçgenini tetiklediği sabah saatlerinde güne iyimser, aktif ve şanslı başlıyoruz! Sevdiğimiz insanlarla bir araya gelebilir, sosyal aktivitelere dahil olabiliriz. Ufkumuzu genişletecek kişilerle bir araya gelebilir, bize vizyon kazandıracak önemli bilgiler alabiliriz. Yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmek, alışverişler yapmak, seyahatler, eğitimle ilgili konular, yayıncılıkla ilgili işler açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Ay-Plüton karesinin ve Güneş-Neptün karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde zorlu ve stresli, yanıltıcı ve hayal kırıklığı riski taşıyan bir enerji akışı var, dikkat! Özellikle bizim için önem taşıyan erkek figürleriyle ilişkilerde zorlanmalar, hayal kırıklıkları, yanılgılar yaşayabiliriz. Hareket ve aksiyon gezegeni Mars akşam 19:15’te Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal anlamda dışavurumlar yapmaya eğilim göstereceğimiz, tepkiler vermeye açık olacağımız bir sürece giriyoruz.

Sevgi, ışık ve umutla!
Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap