16 Haziran-22 Kasim 2017 Neptün Retrosu Etkileri

Neptün

16 HAZİRAN 2017 BALIK BURCUNDA NEPTÜN RETROSU


Hayal gücü, bilinçaltı, rüya ve doğayı hareketlendiren NEPTÜN’ den bahsederken sıradan duygular taşımak hiç olmazdı. Kendi ruhuna yakışır gibi şiirsel bir şekilde derdimi anlatmaya çalıştım. Gelelim, gerçeklerle yüzleşmeye.

Neptün neyi temsil eder?

“Hayaller Gezegeni” Neptün; esrarlı, sisli, soyut anlamda güzellikleri bilinçli ve bilinçsiz olarak temsil eder. Bu gezegen etkisi renkli, hayal dünyası geniş, yaratıcı, edebiyatta ve güzel sanatta yetenekli kişileri öne çıkarır. Neptün döngüsü insanların ve toplumun sezgilerinin güçlenmesini sağlar. Önceden yaşanabilecekleri öngörme ve rüyaların gerçeğe yakın olduğuna da tanıklık ettirir. Kaygılarımızı ve korkularımızı ortaya çıkarır, onlarla yüzleşmek için de mükemmel bir fırsat sunar. Olayları olumlu algılama taraftarı olanlar için melankolik dahil sıradan insanları bile besleyecektir. Çünkü Neptün’ün özelliğinde neşe ve yaşam sevinci de vardır. Potansiyelimizi yeniden keşfetmemize yardımcı olur. Alışkanlıklarımızı da Neptün Retro’su sırasında düzene sokmak elimizde. Gerçekleri görmezden gelmenin aslında kayıpların büyüğü olduğunu da gösterir.

Bu süreçte;-Alışkanlıklara,-Evham ve endişeye, karamsarlığa,-İnancımıza, inandıklarımıza,-Sevgi ihtiyacımıza, tutkularımıza,-Sağlığımıza,-Bağımlılıklara odaklanabiliriz. Temsil ettiği şeyler: Hayal gücü, şaşkınlıklar, sezgiler, uyuşturucu maddeler, bağımlılıklar, intihar, mistik konular, görsel çalışmalar, fotoğrafçılık, okyanuslar, su ile ilgili her şey…

Ne zaman gerçekleşiyor?

Neptün, 16 Haziran 2017’de 16 derecede Balık burcunda Retro’ya başlayacak ve 22 Kasım’da 11 derecede Balık burcunda düz seyrine girecek.


Bu dönem neyi ifade ediyor?

Nisan ayından beri Retro cenneti olmaya devam eden Gökyüzü, Neptün’ün geri hareketi ile taçlanıyor. Şenlik başlasın demek için çok nedenimiz olacak. Yazın ilk yarısında başlayan bu etki suyu temsil eden tüm olayları da hareketlendirecektir. Mevsim her ne kadar yaz da olsa bol bol yağış, su yoluyla oluşan afetler, su kazalarını da peşi sıra oluşturabilir. Sürece eşlik eden Retro hareketlerine baktığımızda şaşırmamak elimizde olmayacak; Yay burcunda Retro hareketine devam eden Satürn, ders almayı, Oğlak burcunda devam eden Plüton Retro’su kötüye kullanılan hikayeleri, Neptün Retro’su ise tüm bunları yüzeye çıkaracak etkileri oluşturmaya hazırlanabilir. Duygu yüklü, hassas, sağlık problemleri olan, suiistimal edilen konuları da beraberinde ortaya çıkartacak, bizleri yüzleştirecektir. Sorumlu olan ya da olmayan fark etmez bu tarz konularda herkes kendi adına hesap vermek zorunda kalabilir.

Nasıl tedbirler alınabilir?


Ruhunuzun dayanmadığı hikayelere kapalı olun.Yetenekler ve potansiyeller için ideal zamanlar, unutmayın.Sevginizi abartmayın, paylaşmayı bilin.Eğer yüzme konusunda emin değilseniz, yaz başlamadan önce ders alın, korkunuzu yenin.Hava koşulu ne olursa olsun, çantanızda, bavulunuzda şemsiye bulundurun.Her duyduğunuza kapılmayın, kendi doğrularınızın üstüne gidin.Sağlığınızı ihmal etmeyin, özellikle iltihap ya da ödem gibi reaksiyonların takibini yapın.Kaliteli uyumak, ruhumuza da bedenimize de hitap edecektir.Farkındalığımızı attıracak kitaplar, dergiler okuyabilir ya da sosyal medya araştırmaları yapabiliriz.Bu dünyadaki görevlerimize odaklanıyoruz.Birçok şeyi hızlı tecrübe edeceğimiz bir süreç, aynı anda farklı konularda bilgi akımı olabilir. Yanılsamalar, gerçekler, doğru bildiğimiz yanlışlıklar, ortaklıklarda, ilişkilerde yanılmalar, ihtişamlı yaşamların arasında kalmış sırların birer habercisi olmaya çalışan bir döngüyü işaret ediyor. İlaç sektöründen, deniz yolları, liman, tersane yönetimine kadar birçok sistemin değişmek zorunda kalacağının da haberini veriyor olabilir. 2025 yılına kadar Balık burcunda kalacak olan Neptün, geri hareketi sırasında hem duygularımızı hem de gündelik hayatımızı çalkalamaya hazırlanıyor. Gerçekle illüzyon arasında bazı yaşadıklarımızın rüya mı yoksa gerçek mi olduğuna inanamayabiliriz. Rüya demişken çevremizde insanların ilginç haberci rüyalarını da sık sık duyabiliriz. İhtişamlı, göz kamaştırıcı etkiyi tetikleyen Neptün, gerileme sırasında bazı şeyleri gözden kaçırmamıza neden olabilir. Uyanık olmak bu dönem için en büyük kazanç olacaktır. Bu Neptün Retro’su sırasında Ay, Neptün ile kavuşum yaparken duygu seli gibi yaşanan gönül aldatmaları başkalarıyla fazlasıyla empati kurabilmemize neden olacaktır; şüphe, paranoya, güven eksikliği kendimizi kötü hissetmemize neden olabilir. Aynı zamanda merhamet ile sınavımızın bireysel olacağını da vurguluyor gökyüzü. Neptün, Jüpiter ile 150’lık yaparken inandığımız değerleri test etmeye kalkışabiliriz. Bu açı aynı zamanda büyümek, sınırları aşmak ve kendi potansiyelimizi yakalamak içinde bizlere yol gösterecektir.Beş ay boyunca

Neptün gerilemesi bu konulara dikkat çekiyor!


Olumsuz yönleri: Aldatma, aldatılma, kanma, kandırılma, inanma, inandırılma, kendi düşündüklerine inanma, olmayanı olmuş gibi değerlendirme, insanların kendine zarar vermeye daha meyilli olması, uyuşturucu-ilaç bağımlılığının artması, depresyon, hayal kırıklığı!

Olumlu yönleri: Bireyin kendiyle ilgili bilmediklerini öğrendiği bir dönem başlıyor. Eğer hayalperest biriyseniz bol bol hayal kurun, sayfalar dolusu tasarımlar yapabilir, yazı yazabilirsiniz. Hedef koymak, gerçekleri anlamak, ilişkilerde doğru olanı yakalamak içinde önemli bir döngüdür. Doğayı, kendimizi ve sağlığımızın kıymetini bilmek için arınma da başlatacaktır.

16 Haziran - 11 Kasım 2017 Neptün Geri Hareketi ve Burçlara Etkileri


Koç: Size verdiği cesaretle hayalleriniz gerçeğe dönüşebilir. Ben bu kadar yaratıcı mıydım diyerek, ilham perilerine “merhaba” dediğiniz dönemdesiniz.

Boğa: Birlikte olduğunuz, çalıştığınız ya da yeni tanıştığınız insanların gerçek yüzlerini görebilirsiniz. Çevreniz geliştiği gibi, topluma dair tecrübeleriniz de oldukça gelişecek.

İkizler: Hedefleriniz, işle ilgili fikirleriniz, geleceğe dair düşünceleriniz değişecektir. Kariyer yaşamınızdaki güncellemeler, sizi daha önce düşünmediğiniz yönlere sevk edebilir.

Yengeç: Sizden, sizin kültürünüzden çok farklı insanlarla tanışabilirsiniz. İnancınızı, değerlerinizi tekrardan sorgulayabilirsiniz. Bu konularda derinlemesine araştırmalar yapacağınız kesin…

Aslan: Paylaşım, sadakat, güven, cinsel arzular, ortak kazançlar, eşle birlikte yapılan işler ön planda olacaktır. Bu dönemde paradan daha önemli şeyler olduğunu tecrübe edeceksiniz.

Başak: Evlilik, eş, sevgili, ortaklıklar, ikili ilişkiler, paylaşımlar ön planda olacaktır. Balık burcundaki bu transit, sürpriz bir aşka (özellikle de yakın bir arkadaşınıza) davetiye çıkarabilir. Romantizm, aşk ve tutku bu dönemde oldukça ağır basacaktır.

Terazi: Yaşadığınız tecrübeler, sağlıkla ilgili konular, hizmetler, çalışma hayatı ve rutin işler ön planda olacaktır. Yaptığınız atılımlarda bazı aldatmacalara ve içten pazarlıklı insanların gerçek yüzleri ile tanışmanız mümkün.

Akrep: Aşk, çocuklar, eğlence, kişisel zevkler ön planda olacak fakat bunları daha içsel bir şekilde yaşayacaksınız. Manevi yönden tatmin olmak sizi maddiyattan daha fazla mutlu edecek.

Yay: Aile, ev hayatı, kişisel bağlantılar, gayrimenkul ile ilgili durumlar ve yakın akrabalar ön planda olacak konular arasında. Sahip olma ve birine bağlı olma duygusunun ağır bastığı bir dönem…

Oğlak: İletişim, kısa süreli yolculuklar, ticaret, eğitim, komşular, yakın çevre ile ilgili konular ön planda olacaktır. Yukarıda saydığım konularla ilgili belirsizlikler yaşayabilir, önünüzü görmek isteyebilirsiniz.

Kova: Maddi konularda şanslı gibi gözükseniz de, önünüzü görmekte zorlanabilir; elinize geçen paranın devamlılığından şüphe edebilirsiniz. Bütçenizde belirsizlik istemiyorsunuz.

Balık: Kişiliğinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz gibi, başkalarının da karakterini önemseyecek ve onların değerini daha iyi bileceksiniz. Sezgileriniz bu dönemde daha da artacak, insanlara karşı daha anlayışlı olacaksınız.

Zeynep Turan
Not: twitburc.com sitesinden alınmıştır. Daha detaylı bilgi için ziyaret ediniz.