çizgi falı çizgi falı bak

Çizgi Falı

Bedevi Araplar’da yaygın bir faldır. Kumda, parmakla ya da bir değnekle çizilen noktalara bakılır. “Nokta Falı“nın değişik; fakat aynı şekilde yaygın bir çeşidi, bir kağıt parçasına gelişigüzel çizlen noktalarla oluşur. Falcı’ya bir soru sorulur. Falcı, derin bir düşünceye, bir “konsantrasyon” haline dalar ve kağıdın üsütne noktaların meydana getirdiği 16 yatay çizgi çizer.
Her çizgide, nokta sayısı ayrıca toplanır ve çizginin sonuna yazılır. Çizgiler, sayılır ve bunlardn oluşan şekiller ya da anlamlar, karmaşık bir yöntemle geleneksel biz çizelgeye uygulanir ve yorumlanır.

Diğer bir yöntemse şöyledir:

Sessiz bir yerde, masa başına oturulur. Masanın üstüne temiz bir kağıt konulur. Elde kalem olduğu halde niyet tutulur. Sonra, bir süre hiçbir şey düşünmeyin. Rahatlayın, gevşeyin.
Bütün dikkatinizi kağıdın üzerine toplayın. Kalemi, kağıdın üzerinde bir süre tutun. Konsantre olun ve saymadan alt alta üç sıra halinde nokta koyun. Sonra bu sıraları üst sıradan başlayarak, soldan sağa doğru sekizer sekizer ayırın. Son satırda arta kalan noktalar sayılır ve bu rakamın yorumu okunur.

…….. / …….. / ……… / …….. / …….. / …….. / …

Noktalarda Bulunan Rakamların Yorumu

1. Niyetiniz istediğiniz gibi gerçekleşecek.
2. Niyetinizin olması şüpheli. Zaten tuttuğunuz niyetten size hayır yok.
3. Niyetiniz er geç olacak. Bu işte hayır var.
4. Sabredin. Azimle çalışırsanız niyetiniz gerçekleşecek.
5. Sıkıntıdan kurtulacaksınız. Şansınız açılacak, hemen hemen her isteğiniz gerçekleşecek.
6. Niyetiniz istediğiniz gibi olacak. Bütün işleriniz olumlu yönde gelişecek.
7. Niyetiniz olacak. Bu işte hayır var. Ancak, azimle çalışmanız şart.
8. Niyetiniz gerçekleşmeyecek. Zaten bu işte hayır yok.