astroloji okulu

Astroloji, yunanca Astro ve Logos kelimelerinden türer. Astro; gezegen, yıldız ve planet demektir. Logos ise, mantık veya basit bir dil ile sözcük anlamına gelir. Aslında Astroloji'nin yunanca ismi Astrologos’tur. İngilizcesinde gördüğünüz Astrology kelimesinin "gy" kökü ise, tüm matematik ve istatistiksel ilimlere, yunanlıların vermiş olduğu bir tanımlama köküdür. Psikoloji ve Biyoloji gibi. Biz de bu kök "j" ve "i" harfleri ile verilir.

Aslında Astroloji, gezegensel zaman tablolarının çeşitli mitolojik semboller ile zenginleştirilerek sadece matematiksel ve istatistiksel bilgileri temel alan ve bu bilgileri insan ve sosyal hayat üzerindeki etkilerini inceleme disiplinidir. Astroloji'nin ne olduğunu arıyorsanız, onu aradığınız yerden başladığını bilmelisiniz. Yani tam olarak sizin bulunduğunuz yerden. Astrolojiyi daha iyi anlamak için kendinize kim olduğunuzu sorarsanız, önünüzde onu anlayacak çok kolay aşılacak bir yol açabilirsiniz.

Bazıları Koç burcu ile ekinoksun kavuşumunu yükselene yerleştirerek ona bir başlangıç verir. Oysa ruhun derinliklerinde bir yerdedir. Saklı mıdır? Hiç sanmıyoruz. En azından bilerek saklanmamıştır. Fakat gözardı edilmiş olabilir.