astral seyahat nasıl yapılır ?

1972′de robert A. Monroe astral seyahat ile ilgili beden dışına yolculuklar adında ilginç çekici ve yeni ufuklar açan bir kitap yayımlamıştır. Bu kitapta nasıl istemi dışında beden dışı deneyimler (BDD) yaşamaya başladığını anlatmıştır. Monroe kendi bedeninden çıkıp “dünyadaki hayatın maddesel spiritüel gerçeklerinden ayrı çok uzak yerlere, zaman ve ölümün bağlamadığı bir dünyaya seyahat ederken” bulmuştur kendisini.

Aşağıdaki adım adım talimatlar BDD’leri istediği zaman yaşayabilmek için bu fenomeni kontrol altına alabilmek amacıyla daha sonradan Monroe tarafından geliştirilmiştir.

1. Adım
İlk adım hiç şüphesiz üzerine çok fazla şey yazılmış olan rahatlama ve gevşemeden oluşuyor. Kendinizi derin bir rahatlama durumuna getirmek için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın acele etmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bu deneyimi yaşamak için kendinize bolca zaman tanıyın. Monroe bunu başarmak için uyuma ve hâlâ yatakta uzanırken uyanma durumları arasında bir sınır noktası yaratmayı ve gözleriniz kapalıyken uyuyacağınızı hissettiğinizde dikkatinizi başka bir noktaya yönelterek pratik yapmanızı öneriyor. Bu sınır noktasını giderek daha uzun sürelerle korayabildiğinizde 2. Adım için hazırsınız demektir.

2. Adım
Önünüzde uzanan karanlığa odaklanın. Beyniniz ve görsel korteksiniz hâlâ zihinsel simgeler yollamaya devam ediyor ve size dans eden ışık huzmeleri veya gün boyu gerçekleşen olayların resimlerini “gösteriyor” olabilir. Karanlık dışında hiçbir şey göremeyene kadar bu etkilerin azalmasını sağlayın.

3. Adım
Artık dokunma, koku alma, tat alma ve son olarak da işitsel sinyal ve görüntüler gibi farklı duyuların kaybıyla tanımlanan sınır noktası uykusunun daha derin seviyelerini uygulamaya hazırsınız.

4. Adım
Monroe’nun “titreşimsel evre” diye adlandırdığı durumu yaratın. Monroe başınızı manyetik kuzeye verip vücudunuzu da kuzey-güney ekseninde konumlandırarak yatmanızın önemini vurguluyor. Gözlerinizin önündeki karanlığa konsantre olun ve daha sonra bu odağı vücudunuzdan iki metre yükseğe gelene kadar yavaş yavaş hareket ettirin, daha sonra “bu noktayı vücut ekseninize paralel bir çizgde 90 derece döndürün… bu noktadaki titreşimlere ulaşın” ve sonra da “bunları zihinsel olarak tekrar kafanızın içine çekin.” Başınızın içerisinde vücudunuza doğru yayılan bir “dalgalanma, ıslık sesi, ateş kıvılcımlarının ritmik titreşim dalgasını” yaşayacaksınız.

5. Adım
Yatışana kadar korkmadan kendinizi bu titreşimsel durumda objektif ve dikkatli bir şekilde inceleyin. Endişeye kapılmadan bu deneyimi tekrarlayabildiğinizde size “moleküler veya atomik seviyeye doğru ciddi bir şekilde sallanma” hissi verdiğini hissedeceğiniz titreşimleri vücudunuzda aşağıya ve yukarıya doğru yölendirebilmeye hazırsınız demektir.

6. Adım
Bu, ayrılma sürecidir. Hafifleştiğinizi ve havada yukarıya doğru düzüldüğünüzü düşünün veya astral bedeninizi kapladığı fiziksel alanda döndürdüğünüzü hayal edin. Bu aşamada fiziksel bedeninizden çok daha fazla seyahat etmeyin. Yakınlarda seyredin. Buraya kadar geldiyseniz belki de Robert Monroe’nun kitabını okuyup www.lucidity.com sitesini ziyaret etminizin zamanı gelmiştir. Astral uçağın tadını çıkarın. En azından hâlâ ücretsiz ulaşabileceğiniz böyle bir yer var.